Telefon
0 850 888 95 86
E-Posta
ipyd@ipyd.org
TR | ENG
İPYD Gelecek ve Vizyon Tasarımı Çalıştayı Gerçekleştirildi

Değerli Üyelerimiz,

Ülkemizin proje yönetimi alanındaki lider sivil toplum kuruluşu İstanbul Proje Yönetim Derneği (İPYD) olarak siz değerli üyelerimiz ve Dernek Yönetim, Denetleme ve Danışma kurulu üyeleriyle birlikte Derneğimizin 20. kuruluş yılı nedeni ile mevcut vizyonumuzu güncelleyerek yeni vizyonumuzu oluşturmak üzere 18 Şubat 2017 Cumartesigünü gerçekleştirdiği, İPYD Gelecek ve Vizyon Tasarımı çalıştayı İstanbul Kısıklı'da bulunan Yapı Merkezi Sinan Salonunda tamamlandı.

Saat 09:30 da başlayan ve yaklaşık 8 saat süren çalıştayda; Betakorp kurucusu sayın Baran Korkut moderatör olarak, İPYD geleceği yeniden tasarlama ve görselleştirme, revize vizyon/misyon ve ana bileşenlerinin belirlenmesi, müşteri/paydaş segmentasyonu ve empati kurulması, revize vizyona yönelik yol haritasının üst seviyede belirlenmesi konularında katılımcılara destek oldu ve bu çalıştayda, moderatörümüz önerileri adım adım not ettirerek tartışılan geleceği yeniden yapılandırma çalıştay neticelerini geçmiş deneyimleri ve kazanılmış değer analizleri ile sadeleştirip, ortak paydalar altında süperpoze ederek katılımcılara yol göstermeye çalıştı.

Çalıştay sonucunda; Türkiye'nin ilk Proje Yönetim Derneği olarak hızla değişen dünyada gelecekte yerimizi almak üzere revize vizyonumuzu tasarladık. 2017 de 20. yılını kutlamakta olan köklü Derneğimizi geleceğe taşımak için hazırız.

Saat 09:30 da başlayan çalıştayımız, verilen kahve aralarını ve öğlen yemeği arasını takiben saat 17:00 de tamamlandı.

Çalıştayın gerçekleştirilmesine öncülük eden İPYD Yönetim Kuruluna, çalıştayda deneyimlerini bizlerle paylaşarak bize yol göstermeye yardımcı sayın Baran Korkut'a, çalıştayın Yapı Merkezi'nde gerçekleşmesine vesile olan sayın Mehmet Demirer ve sayın Demet Demirer'e, kusursuz ev sahipliği gerçekleştiren Yapı Merkezi yönetimi ve çalışanlarına, çalıştaya katılan üye ve ilgililerimize teşekkür ederiz.

Çalıştayla ilgili fotoğraflara İPYD Facebook sayfası üzerinden erişilebilir: http://bit.ly/2lyu2LS

Saygılarımızla,

İstanbul Proje Yönetim Derneği
IPYD.org

İSTANBUL PROJE YÖNETİM DERNEĞİ
Merdivenköy Mah. Dikyol Sk. No:2 Business İstanbul B Blok İç kapı No:179 Ofis No: 12 Kadıköy / İstanbul

ipyd@ipyd.org

0 850 888 95 86 / Faks:0 850 888 95 86

İstanbul Proje Yönetimi Derneği © 2018 | tüm hakları saklıdır.