Telefon
0 850 888 95 86
E-Posta
ipyd@ipyd.org
TR | ENG
Hakkımızda

İstanbul Proje Yönetim Derneği

Ülkemizde 1980 yılından bu yana, farklı üretim alanlarında, proje, kuruluş ve sektör düzeylerinde farklı nitelik ve tanımlarda ortaya çıkan ‘Proje Yönetimi’ yaklaşımları günümüzde dünyadaki gelişmelere paralel olarak genel kabul görmüş mesleki bir kimliğe kavuşma sürecini yaşarken, konu ile ilgili bilgi birikimine sahip olma ve terminoloji oluşturma çalışmaları da önem kazanmıştır.

İstanbul Proje Yönetim Derneği ( www.ipyd.org), bu süreçte yer alan 27 kişilik kurucularının çabalarıyla 18 Mart 1997 tarihinde yasal kuruluşunu tamamlamıştır. Derneğin şu an İnşaat ve Taahhüt, Telekom, Bilişim, Finans başta olmak üzere çeşitli sektörlerden 480'den fazla üyesi bulunmaktadır. 

Misyonumuz

Ülkemizdeki işgücü ve kısıtlı kaynakların verimli kullanılması için, proje yönetiminin etkin olarak uygulanmasına katkıda bulunmak.

Vizyonumuz

Türkiye ve Avrasya koridorunda, proje yönetiminin çağdaş ilke, yöntem ve araçlarının kullanımını yaygınlaştıran, proje yönetimi alanında  referans noktası ve paylaşım platformu olmayı hedefleyen lider Sivil Toplum Kuruluşu olmak.

Amacımız 

Proje yöneticiliğinin tüm disiplinlerde bir meslek olarak kabul görmesini sağlamak, proje yönetiminin teori ve uygulamalarını geliştirmek ve yaygınlaştırmak, proje yönetiminde profesyonelliği ve kaliteyi teşvik etmek, etik kuralların, mesleki standartların ve akreditasyon koşullarının geliştirilmesini ve korunmasını sağlamaktır.

Derneğimizin tarihçesi, projeleri çalışmaları, etkinlikleriyle ilgili daha fazla bilgiye www.ipyd.org adresinden ulaşabilirsiniz.

İSTANBUL PROJE YÖNETİM DERNEĞİ
Merdivenköy Mah. Dikyol Sk. No:2 Business İstanbul B Blok İç kapı No:179 Ofis No: 12 Kadıköy / İstanbul

ipyd@ipyd.org

0 850 888 95 86 / Faks:0 850 888 95 86

İstanbul Proje Yönetimi Derneği © 2018 | tüm hakları saklıdır.