Telefon
0 850 888 95 86
E-Posta
ipyd@ipyd.org
TR | ENG
CONTECH Webinar Serisi 1 - "Metaverse Mimarı"

CONTECH Webinar Serisi - 1
Metaverse Mimarı "

Değerli İPYD Üyeleri ve İlgililer,

Contech (İnşaat Teknolojileri) webinarlarımızı başlatıyoruz. Seri halinde düzenleyeceğimiz webinarlarla inşaat sektöründeki yeni teknolojileri konuşacak, sektör startuplarını ağarlayacağız. Serinin ilk etkinliğini, 23 Aralık Perşembe günü, saat 20:00 - 21:30 arasıSn. Demet Demirer'in moderatörlüğünde, Sn. Bora Yiğit Şentürk, Sn. Şule ERKINAY ve Sn. Muhammed Fatih ERKINAY'nın sunumuyla "Metaverse Mimarı" konusu ile gerçekleştireceğiz. 

Metaverse Mimarı
Mimarlığın ve tasarımın kendini göstereceği yeni bir ortam olarak Metaverse’i inceleyelim. Tasarımcılar yaşadığımız dünyada neyi sağlamakta? Sadece yaşadığımız binaları mı tasarlar? Yoksa insan ile yaşadığı ortam arasındaki ilişkiyi, deneyimide mi tasarlar? Metaverse evrenine kimlerin neden ihtiyacı var? Beyin fırtınasının yaşanacağı bir oturum sizleri bekliyor.

Tüm ilgililerin katılımlarınızı bekliyoruz.  

Saygılarımızla,

İstanbul Proje Yönetim Derneği (İPYD)

 
Kayıt Ol
 
Bora Şentürk YİĞİT

2013 yılında inşaat mühendisi olduktan sonra çocukluğunda pazarda maydanoz satarak başladığı girişimcilik kariyerine verdiği uzun arayı 2 yıl daha dizginleyebilen bir teknoloji tutkunu. Yine kendisi gibi içgüdüsel girişimci bir inşaat mühendisi ve yazılım teknolojileri dünyasını anlamasını sağlayan bir yazılım mühendisi arkadaşı ile birlikte 2017 yılında gayrimenkul ve yapı sektörüne yenilikçi dijital ürünler geliştirmeyi amaçlayarak kendi şirketini kurdu. Kendini ürün geliştirme ve kullanıcı deneyimi tasarımı alanlarında geliştirirken, teknolojinin toplumsal yapı ile olan etkileşimine farklı bir açıdan bakmak adına İstanbul Üniversitesinde sosyoloji eğitimi almaya başladı. Odağına yenilikçi mobil teknolojileri alarak 5 senedir dijital ürünler geliştiriyor.

Şule ERKINAY

Hikayesi 6 yaşında kendi çevresini, daha çok iç mekanları çizmek ile başladı. Çizime yatkınlığının ressam olan annesinden ve lise yıllarında fotoğrafçılık, karakalem gibi farklı sanat alanları ile uğraşmış olan babasından geldiğini düşünmektedir. Bu temelleri ile mesleğini seçmesi zor olmayan Şule İç Mimarlık bölümü Kocaeli Üniversitesinden 2011 yılında mezun oldu.

Tasarımlarını birçok yurtiçi ve yurtdışı projelerinde, taslaktan teslime kadarki tüm aşamalarıyla detaylı gerçekleştirme fırsatı bulan Şule’nin 3d modelleme her zaman favorisi oldu. Tasarım modelleme çalışmaları arasında Titanic, Rixos, Trendy gibi otellerin yanı sıra, Nida Kule ofis çalışmaları, çeşitli konutlar ve restoranlar da bulunmaktadır. Tümünü modellediği yapıların birebir uygulanmış vaziyetleri içinde gezerken, kendisini bir oyun içinde hissettiği zamanlar yaşayıp bunu herkesin hissetmesini istedi. 2018 yılında çalışma birikimine yeni sunum tekniklerini de ekleyerek eşi ile birlikte Funsef Design & Tech firmasını kurdular.

Muhammed Fatih ERKINAY

Hikayesi çocukluktan itibaren tanıştığı bilgisayarını anlamaya çalışarak başladı. Herkesten ve her şeyden bir şeyler öğrenmeye çalışan Fatih’in bozup tekrar tekrar tamir ettiği bilgisayarı kariyeri oldu. İlk VR gözlüğü sims adlı bir oyunda dikkatini çekti ve kendini teknolojideki yenilikleri kovalarken buldu.

IT kariyerine ise eğitimini aldıktan sonra, tanışmak için gittiği bir firmada ilginç bir hikaye ile giriş yaptı. Görüştüğü kişinin ortağı, Goodyear’ın özel program bilen bir kişiyi aradığından bahsetmesi ile birkaç gün içerisinde Goodyear firmasında işe IT Fatih olarak başladı. Uzun süre devam eden IT kariyeri sonrası 2018 yılında eşi ile birlikte iç mimarlık ve VR teknolojileri firmasını kurdular. Hayatı boyunca teknoloji ile iç içe olması nedeni ile teknolojiye ruh katmayı her alanda düşünmektedir.

 
 
 

İSTANBUL PROJE YÖNETİM DERNEĞİ
Merdivenköy Mah. Dikyol Sk. No:2 Business İstanbul B Blok İç kapı No:179 Ofis No: 12 Kadıköy / İstanbul

ipyd@ipyd.org

0 850 888 95 86 / Faks:0 850 888 95 86

İstanbul Proje Yönetimi Derneği © 2018 | tüm hakları saklıdır.