Telefon
0 850 888 95 86
E-Posta
ipyd@ipyd.org
TR | ENG
Başkanın Mesajı

 

Saygıdeğer İstanbul Proje Yönetim Derneği (İPYD) Üyeleri,

İPYD ailesinin bir parçası olmaktan duyduğum onur ve gururla sizlere sesleniyorum. Ülkemizde proje yönetimi alanındaki gelişmeleri yakından takip eden ve bu alanda önemli bir rol üstlenen İPYD'nin yeni başkanı olarak, sizlere en iyi hizmeti sunma ve mesleğimizi daha da ileri taşıma kararlılığımı belirtmek istiyorum.

1980 yılından bu yana, farklı sektörlerde ve alanlarda karşımıza çıkan farklı proje yönetimi yaklaşımları, günümüzde evrensel kabul görmüş bir mesleğe dönüşmüştür. İşte tam bu noktada İPYD, 1997 yılında 27 vizyoner kurucunun çabalarıyla doğmuş ve proje yönetiminin gelişimine önemli katkılar sağlamıştır. Şu an itibariyle inşaat, taahhüt, telekom, bilişim, finans gibi çeşitli sektörlerden 480'den fazla üyemizle güçlü bir topluluk oluşturuyoruz.

Misyonumuz, ülkemizin sınırlı kaynaklarını verimli kullanarak işgücünü en iyi şekilde yönlendirmek ve proje yönetiminin etkin bir şekilde uygulanmasına katkıda bulunmaktır. Vizyonumuz ise Türkiye ve Avrasya koridorunda proje yönetiminin çağdaş ilke, yöntem ve araçlarını benimseyen bir lider Sivil Toplum Kuruluşu olmak ve bu alanda referans noktası olarak öne çıkmaktır.

Derneğimizin amacı, proje yöneticiliğini tüm disiplinlerde bir meslek olarak tanıtmak ve kabul ettirmek, proje yönetimi teori ve uygulamalarını geliştirip yaygınlaştırmak, profesyonelliği ve kaliteyi teşvik etmek, etik kuralları ve mesleki standartları korumaktır.

 

Yeni dönemde, bayrağı devraldığım eski başkanlarımızın desteği ile daha büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum. Yönetim Kurulunda görev alanların yanı sıra tüm üyelerimizi bizimle birlikte, proje yönetiminin yükselen yıldızı olarak İPYD'yi daha da ileri taşıyacağımıza olan güvenimle, sizleri selamlıyor ve saygılar sunuyorum.

 

Sevgi ve başarı dolu günler dilerim,

Engin DENİZ

2023-2025 İstanbul Proje Yönetim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

İSTANBUL PROJE YÖNETİM DERNEĞİ
Merdivenköy Mah. Dikyol Sk. No:2 Business İstanbul B Blok İç kapı No:179 Ofis No: 12 Kadıköy / İstanbul

ipyd@ipyd.org

0 850 888 95 86 / Faks:0 850 888 95 86

İstanbul Proje Yönetimi Derneği © 2018 | tüm hakları saklıdır.