Telefon
0 850 888 95 86
E-Posta
ipyd@ipyd.org
TR | ENG
İSTANBUL PROJE YÖNETİM DERNEĞİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstanbul

BASIN BÜLTENİ

İPYD’nin 18. Dönem Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

İPYD’nin yeni Yönetim Kurulu, Özel Sektör, Kamu, Sivil Toplum Kuruluşlarının ve Akademi dünyasının temsilcilerinden oluşuyor.

 

Ülkemizdeki işgücü ve kısıtlı kaynakların verimli kullanılması için, proje yönetiminin etkin olarak uygulanmasına katkıda bulunmak amacıyla 1997 yılında kurulan ve ülkemizin Proje Yönetimi alanında en prestijli Sivil Toplum Kuruluşu olan İstanbul Proje Yönetim Derneği’nin (İPYD) 18. Dönem Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı 29 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleştirildi. İPYD Yönetim Kurulu Başkanlığı’na İlke GÖKTÜRK BOZKURT seçildi. Görevi Behice Gül TORUN ÖZTÜRK’ten alan İlke GÖKTÜRK BOZKURT böylelikle İPYD tarihine geçen 7. kadın başkan oldu.

Buna göre İPYD’nin yeni Yönetim ve Denetleme Kurulu şu isimlerden oluştu:

İlke GÖKTÜRK BOZKURT (STFA), Cenk Tolga ÇIĞGIN (ABB), Zeynep SELEN (Yapı Kredi), Serdar CANPOLAT(KKB), Behice Gül TORUN ÖZTÜRK (Turkcell), Münip ÖBER (Yeditepe Üniversitesi), Özlem İNANDIK (TÜBİTAK),Leman TÜRKOĞLU (CONGURU Training and Consultancy), Evrim YÖN KAYGISIZ (AvivaSA), Engin DENİZ (TEB),Sevim GÜVEN (Turkcell), Selcan GÜRSU (KKB), Osman GİRİT (İşte Proje Yönetim), Altuğ ÖZBAY (QUALITY LINE),Şölen DEMİRSEREN ÇÖL (MENTOR Proje Yönetim), Emrah SAĞLAM (THY Do-Co), Güngör KURTULUŞ (KKB),İsmal Esen DENİZ (NETAŞ), Pınar Merve PEHLİVANOĞLU (Marmara Üniversitesi – Lisans Öğrencisi).

Görevi aldıktan sonra bir açıklama yapan İlke Göktürk Bozkurt şunları söyledi : “19 yıllık sürdürülebilir saygınlığa sahip, ülkemizin Proje Yönetimi alanında ilk sivil toplum kuruluşu olan İstanbul Proje Yönetimi Derneği’nin yönetim kurulu başkanı olarak seçilmiş olmaktan onur duyuyorum. Proje yönetim alanındaki her türlü gelişmeyi yakından takip eden derneğimiz; yeni dönemde de teknoloji ve dijital çağın etkileriyle öne çıkan hız, dinamizim ve yenilikçilik kavramlarına uyumlanarak sürdürülebilirliğine devam edecek. Bu bilinçle vizyonunu, stratejilerini ve eylem planlarını da yeniden yapılandırmak yönetim ekibinin ilk işi olacak. Stratejik bakış açımız çerçevesinde, Proje Yönetimine gönül vermiş ve sevgiyle bağlı olan üyelerimizin yıllardır devam eden destekleriyle geldiğimiz noktayı daha da ileriye taşımak için çalışmaya aynı azim ve heyacanla devam edeceğiz. Geleceğe doğru ilerlerken, geride kalan 19 yıllık süreçte inşa edilen sürdürülebilir başarımızda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.”

 

İstanbul Proje Yönetim Derneği Hakkında

İstanbul Proje Yönetim Derneği (İPYD), ülkemizdeki işgücü ve kısıtlı kaynakların verimli kullanılması için, proje yönetiminin etkin olarak uygulanmasına katkıda bulunmak misyonuyla 18 Mart 1997 tarihinde kurulmuş kar amacı olmayan bir sivil toplum kuruluşudur. Proje yöneticiliğinin tüm disiplinlerde bir meslek olarak kabul görmesini sağlamak, proje yönetiminin teori ve uygulamalarını geliştirmek ve yaygınlaştırmak, proje yönetiminde profesyonelliği ve kaliteyi teşvik etmek, etik kuralların, mesleki standartların ve akreditasyon koşullarının geliştirilmesini ve korunmasını sağlamak amacı çalışmalarını sürdüren derneğin başta telekomünikasyon, inşaat, taahhüt, bilişim, enerji ve finans olmak üzere çeşitli sektörlerden 500'den fazla üyesi bulunmaktadır. Dernek tüm faaliyetlerini özverili gönüllü üyleri ve değerli sponsorları sayesinde gerçekleştirmektedir.

 

İlke Göktürk Bozkurt Kimdir?

2000 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden Lisans, Yapı İşletmesi Anabilim Dalı Yüksek Lisans derecesini alarak “İnşaat Yönetimi” konusunda uzmanlaştı. PMI (Project Management Institue) Metedolojisi ile “Proje Yönetimi” konusunda derinleşti. İkinci Lisans olarak “İşletme” okuyup, finans ve yönetim konularını bilgisine katarak Yönetime bütünsel bir bakış sağladı. Yönetimde “İnsan Faktörü”nün farkındalığı ile Adler International Europe Koçluk eğitimi alarak “Profesyonel Koç” oldu. Sabancı Üniversitesi öğretim görevlilerinden İnovasyon, Yaratıcı Düşünme Teknikleri, Değişim Yönetimi, Stage-Gate model vb. bir seri eğitimin ardından kariyerini “İnovasyon ve Değişim Liderliği” alanına taşımıştır.

 

16 yıllık profesyonel iş hayatının ilk yıllarında inşaat projelerinde ihale hazırlık, sözleşme yönetimi ve planlama yaptı. 2004-2014 yılları arasında Acıbadem Sağlık Grubunun Hastane Yatırımlarında Proje yönetimi konusunda PMO direktörü olarak çalıştı. Bu süreçte 2007 yılında ve 2011 yılında iki kez şirket birleşmesinde yeraldı. Acıbadem Proje Yönetimi’nin Planlama, Bütçelendirme ve Maliyet Kontrol, Kurumsal Kaynak Planlama (ERP), Entegre Yönetim Sistemleri (ISO), Kurumsal Risk Yönetimi (ERM) Sistemlerinin analiz ve kurulmasında Proje Yöneticiliği, işleyisinde Sistem Yöneticiliği ve Yönetim Temsilciliği görevlerini üstlendi.

 

2014 yılından beri Kariyer, Liderlik ve Performans konularında “Yönetici Koçluğu” yapmaya devam etmektedir.

 

2015’den bu yana Kurumsal İnovasyon Yönetimi ve Risk Yönetimi konularından sorumlu olarak STFA İnşaat firmasında çalışmaya devam etmektedir.

 

İstanbul Teknik Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Acıbadem Üniversitesi sürekli eğitim merkezlerinde “Maliyet Yönetimi, Proje Yönetimi, Paydaş Analizi, Liderlik, İnovasyon” konularında eğitimler ve seminerler vermektedir. 

 

İPYD YÖNETİM ve DENETLEME KURULU ÜYE LİSTESİ

İlke GÖKTÜRK BOZKURT

BAŞKAN

Ilke.Bozkurt@IPYD.org

 

 

 

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELER

 

 

Cenk Tolga ÇIĞGIN

2. BAŞKAN

KURUMSAL İLETİŞİMDEN SORUMLU

BAŞKAN YARDIMCISI

Cenk.Ciggin@IPYD.org

Evrim YÖN KAYGISIZ

 

KURUMSAL İLETİŞİMDEN SORUMLU

BAŞKAN YARDIMCISI VEKİLİ

Evrim.YonKaygisiz@IPYD.org

 

 

Zeynep SELEN

GENEL SEKRETER

MESLEKİ ve SOSYAL GELİŞİMDEN SORUMLU

BAŞKAN YARDIMCISI

Zeynep.Selen@IPYD.org

Leman TÜRKOĞLU

 

MESLEKİ ve SOSYAL GELİŞİMDEN SORUMLU

BAŞKAN YARDIMCISI VEKİLİ

Leman.Turkoglu@IPYD.org

 

 

Serdar CANPOLAT

SAYMAN

FİNANS ve MALİ İŞLERDEN SORUMLU

BAŞKAN YARDIMCISI

Serdar.Canpolat@IPYD.org

Osman GİRİT

 

FİNANS ve MALİ İŞLERDEN SORUMLU

BAŞKAN YARDIMCISI VEKİLİ

Osman.Girit@IPYD.org

 

 

Behice Gül TORUN ÖZTÜRK

DİNAMİKLER UPYK ve Int. PM DAY ETKİNLİKLERİ SORUMLU

BAŞKAN YARDIMCISI

Behice.Torun@IPYD.org

Selcan GÜRSU

DİNAMİKLER UPYK ve Int. PM DAY ETKİNLİKLERİ SORUMLU

BAŞKAN YARDIMCISI VEKİLİ

Selcan.Gursu@IPYD.org

 

 

Münip ÖBER

DIŞ İLİŞKİLER ve İDARİ İŞLERDEN SORUMLU

BAŞKAN YARDIMCISI

Munip.Ober@IPYD.org

Engin DENİZ

DIŞ İLİŞKİLER ve İDARİ İŞLERDEN

SORUMLU BAŞKAN YARDIMCISI VEKİLİ

Engin.Deniz@IPYD.org

 

 

Özlem İNANDIK

ÜYELİK ve GÖNÜLLÜLÜKTEN SORUMLU

BAŞKAN YARDIMCISI

Ozlem.Inandik@IPYD.org

Sevim GÜVEN

ÜYELİK ve GÖNÜLLÜLÜKTEN SORUMLU

BAŞKAN YARDIMCISI VEKİLİ

Sevim.Guven@IPYD.org

 

 

DENETLEME KURULU ASİL ÜYELER

DENETLEME KURULU YEDEK ÜYELER

 

 

Altuğ ÖZBAY

Altug.Ozbay@IPYD.org

 

Güngör KURTULUŞ

Gungor.Gurtulus@IPYD.org

Şölen DEMİRSEREN ÇÖL

Solen.Col@IPYD.org

 

İsmal Esen DENİZ

Esen.Deniz@IPYD.org

Emrah SAĞLAM

Emrah.Saglam@IPYD.org

Pınar Merve PEHLİVANOĞLU

Pinar.Pehlivanoglu@IPYD.org

İSTANBUL PROJE YÖNETİM DERNEĞİ
Merdivenköy Mah. Dikyol Sk. No:2 Business İstanbul B Blok İç kapı No:179 Ofis No: 12 Kadıköy / İstanbul

ipyd@ipyd.org

0 850 888 95 86 / Faks:0 850 888 95 86

İstanbul Proje Yönetimi Derneği © 2018 | tüm hakları saklıdır.