Telefon
0 850 888 95 86
E-Posta
ipyd@ipyd.org
TR | ENG
İNŞAAT SEKTÖRÜNDE ÇEVİK DÖNÜŞÜM ETKİNLİĞİNDEN SATIR BAŞLARI 17/10/2017

 İNŞAAT SEKTÖRÜNDE ÇEVİK DÖNÜŞÜM BAŞLADI

İnşaat sektöründeki verimsizliğe ve mutsuzluğa bir çözüm arayışı içine giren inşaat sektöründen üyelerimizle, benzer problemleri yazılım sektöründe “ÇEVİK YAKLAŞIM” la çözen AGILETURKEY’in (www.agileturkey.org  ) iş birliği ile “İNŞAAT SEKTÖRÜNDE ÇEVİK DÖNÜŞÜM” projesi başlattık.  Bu proje kapsamındaki ilk etkinliğimizi; yatırımcı, tasarımcı, ana yüklenici, alt yüklenici ve danışmanlardan oluşan bir katılımcı kitlesine 17 Ekim 2017’de gerçekleştirdik.

 

Demet DemirerAlev Akınİlke Bozkurt ve Mehmet Yitmen(agileturkey),’ın yürüttüğü etkinlikte, “Çevik Yaklaşım” çalışma şekli, prensipleri, hali hazırda inşaat sektöründe çevik yaklaşım örnekleri, sektörel zorluklar ve yazılım sektöründe “çevik dönüşüm” süreci deneyimleri paylaşıldı.

 

Yaklaşık 6 aydır proje hazırlık sürecinde sektörel araştırmalar, yüz yüze ve online toplantılar, sektörde birebir sunum ve geri bildirimlerle ilgili değerlendirmeler yapan ekip konuya dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacı ile Eylül ayında İPYD BLOG sayfasında ilk yazısını yayınlamış konunun önemine dikkat çekerek bu konuda bir çalışma başlattığını duyurmuştu.

Blog yazısı: İNŞAAT SEKTÖRÜNDE ÇEVİK DÖNÜŞÜM-01

Çevik Dönüşüm Projesi ile, Türkiye ekonomisinde büyük yer tutan İnşaat Sektörünün; daha çevik, daha motive, daha verimli ve daha başarılı hale gelmesine ve sektörün global ölçekte sürdürülebilir başarıya ulaşmasına katkı sağlamayı amaçlıyoruz.

Bu proje kapsamında İPYD ve AGILETURKEY olarak; muhtelif etkinlikler ve eğitimler düzenleyip yazılar yayınlayarak sektörde farklı bakış açısını yaygınlaştırma yolunda adımlar atacağız.

Bu sene Nisan ayında 19.su düzenlenecek olan DİNAMİKLER KONGRESİ akabinde yer alan 2. İNŞAAT ÇALIŞTAYI temasını “İNŞAAT SEKTÖRÜNDE ÇEVİK DÖNÜŞÜM” olarak belirledik; yerli ve yabancı konuşmacıların bu konudaki deneyimlerini paylaşmalarını sağlayacağız.

 

Proje ve etkinliklerimizi sosyal medya sayfalarımızdan ve bültenlerimizden takip edebilirsiniz.

İSTANBUL PROJE YÖNETİM DERNEĞİ
Merdivenköy Mah. Dikyol Sk. No:2 Business İstanbul B Blok İç kapı No:179 Ofis No: 12 Kadıköy / İstanbul

ipyd@ipyd.org

0 850 888 95 86 / Faks:0 850 888 95 86

İstanbul Proje Yönetimi Derneği © 2018 | tüm hakları saklıdır.