Telefon
0 850 888 95 86
E-Posta
ipyd@ipyd.org
TR | ENG
"İnşaat Sektörü’nde Kayıt Dışı Ekonomi” çalıştayına İstanbul Proje Yönetim Derneğini olarak katıldık.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen “Kayıt Dışı Ekonomi ile Mücadele Kapsamında Denetim Kapasitesinin Güçlendirilmesi ve Kurumlar Arası Veri Paylaşımının Artırılması” projesi kapsamında ikincisi düzenlenen “İnşaat Sektörü’nde Kayıt Dışı Ekonomi” çalıştayına İstanbul Proje Yönetim Derneğini olarak katıldık.

Böylesine önemli bir Çalıştay sonrası, konuşulan konularda not alınan iyileştirme önerilerinin ve gerekecek kanuni düzenlemelerin en kısa sürede gerçekleşmesini diliyoruz.

Gelirde oluşan kayıt dışılığın ve kayıt dışı istihdamın tespit edilebilmesini, Türkiyede sadece gelir tarafında değil, varlık tarafında da diğer Avrupa Ülkeleri gibi vergilendirme olmasını, Kitle fonlamasının gayrimenkule de uygulanabilmesini diliyoru<.

Çalıştay katılımcılarının " Yabancılar çoğu zaman istatistik çalışma yapmıyor. Bizim açıklamış olduğumuz çalışmalardan hareketle sonuç yayınlıyor. Kayıt altına alınan bilgiler tam olmayınca da uluslararası alanda açıklanan oranlar hatalı olabiliyor ve bu Yabancı Sermaye için caydırıcı olabiliyor" düşüncesine katılıyoruz. Bu kadar detaylı istatistik çalışmaların yapılmış olduğu ülkemizde, tüm araştırma sonuçlarının filtrelenerek en kısa zamanda bir merkezde toplanabilmesini ve yapay zeka desteği ile tamamen kayıt altına alınabilmesini diliyoruz

Çalıştay sonunda tüm Değerli Hocalarımızın ifade ettikleri "BIM yapı bilgi modellemesinden çok varlık yönetim sistemi de olmalı" fikrine tamamen katılıyoruz.

29 Şubat - 3 Mart tarihleri arasında gerçekleşen Çalıştayda , hafta sonu dahil 4 gününü fedakarlıkla  geçiren tüm Hocalarımıza, organizasyonda emeği geçen tüm çalışanlara, tüm paydaşlara çok teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

 


 
Website
Facebook
Twitter
Link
LinkedIn

İSTANBUL PROJE YÖNETİM DERNEĞİ
Merdivenköy Mah. Dikyol Sk. No:2 Business İstanbul B Blok İç kapı No:179 Ofis No: 12 Kadıköy / İstanbul

ipyd@ipyd.org

0 850 888 95 86 / Faks:0 850 888 95 86

İstanbul Proje Yönetimi Derneği © 2018 | tüm hakları saklıdır.