Telefon
0 850 888 95 86
E-Posta
ipyd@ipyd.org
TR | ENG
Hızla Değişen dünyada Proje Yönetimindeki Yenilikler- PMBOK Guide VI neler getiriyor?

Hızla Değişen dünyada Proje Yönetimindeki Yenilikler- PMBOK Guide VI neler getiriyor?

Tarih: 02 Haziran 2016  Perşembe Saat: 14:00-17:00

Yer: İTÜ Ayazağa Kampüsü, ARI Teknokent ARI-3 Binası, Konferans Salonu

Seminerin Amacı:

Proje akışı ile proje yönetimi rehber ilkelerinin uyumlandırılması için  2017 yılında yayınlanacak olan PMBOK Guide'ın (Proje Yönetimi Rehberi ) altıncı baskısının getirdiği yeniliklerin belirtilmesi.

Seminerin İçeriği:

Her 4 senede bir son gelişmelerle güncellenen ve yenilenen PMBOK Guide'ın (Proje Yönetimi Rehberi ) altıncı baskısı 2016 sonunda yayınlanacak ve PMP sınavı 2017 ortalarında yeni standard ile uyumlu olacak. İçerik itibariyle önemli değişiklikler getiren yeni standard çok değişik bir format ile hazırlanmakta.

Onemli değişikliklerin bazıları :

Sürec sayısı 47'den 49'a çıkıyor, 5. baskıdan bir sürec düşüyor, üç yeni sürec geliyor,

Knowledge Management konusu yeni bir sürec oluyor,

Kitabın yapısı tamamen değişerek proje hayatının akışına uyumlulaşıyor

PMI EMEA grubunun 9 - 11 Mayıs tarihlerinde Barselona'da yapılan kongresinde PMBOK Guide yenileme ekibi liderlerinden Dr. David Hillson'ın sunumundan alınan bilgileri Ahmet N. Taşpınardan dinleyeceksiniz.

Sorular ve yanıtlar

Seminere Kimler Katılmalı: 

  • Proje Yönetimine ilgi duyanlar
  • Proje Sponsorları, Şirket Yöneticileri veya Yönetim Kurulu Üyeleri
  • Program Yöneticileri
  • Proje Yöneticileri
  • Proje Ofisi Yöneticileri, Uzmanları ve/veya Çalışanları
  • Orta kademe yöneticiler, uzmanlar, çalışanlar

Konuşmacı: Ahmet N. Taşpınar  Kısa

Ahmet N. Taşpınar 1993 yılındanberi ABD, Meksika, Almanya, Guney Kore ve Türkiyede enerji, bilgi teknolojisi, iletişim, ulaştırma ve inşaat sektörlerine proje yönetimi ile ilgili egitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.  40 yili aşkın bir proje yönetimi, MIS, mühendislik ve genel yönetim tecrübesi olan Taşpınar Mobil Oil, IBM, Raytheon Engineers, ARAMCO, British Petroleum, AT&T ve son olarak emekli oldugu Pacific Gas & Electric gibi büyük şirketlerin kadrolarında uzman ve yönetici olarak görev almıştır.

Ahmet N. Taşpınar University of California, Berkeley, Extension, Istanbul Teknik Universitesi Yıldız Teknik Universitesi, Bogaziçi, Konya Selçuk ve Galatasaray Universiteleri ile Meksikadaki Monterrey Institute of Technology’nin çeşitli Programlarında egitim ve Türkiye, Meksika ve ABD de birçok ileri gelen firmaya Proje Yönetimi Temel Bilgileri, PMP Sertifikasyon Sınavina Hazırlık, Proje Planlama ve Kontrolu, Proje Ofisi Kurma ve Stratejik Planlama konularında çeşitli kurslar vermektedir. Aralarında birçok banka, endüstriyel üretim ve telekomunikasyon şirketlerinin bulundugu bu firmalar topluluguna Taşpınar, egitime ilaveten proje yönetimi süreçleri geliştirme, stratejik planlama ve M/S PROJECT kullanarak proje planlaması ve kontrolu alanlarında danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Ahmet Taşpınar ABD ve Meksikadaki calışmalarına Türkiyedeki tecrübelerinin de ilavesiyle geliştirmiş oldugu “Project Management Maturity Measurement “ isimli kıyaslama araştırmasıyla, bir kuruluşun projelerini yönetirken kullandıgı metod ve süreçlerin yeterliligini ölçerek sürekli iyileştirme programları geliştirmeyi hedefliyen bir çalışmayı müşterilerinin hizmetine hazırlamış bulunmaktadır.

Ahmet Taşpınar son yirmi yıl içinde Turkiyede, Meksikada ve ABD‘de 8 şirkette Proje Yönetim Ofisinin kurulmasında Danışman ve Mentor olarak görev almış ve hayata geçirilen Proje Yönetim Ofislerine sürekli destek vermiştir.

Robert Kolej ( BS ) ve Harvard Universitesinden ( MS ) Muhendislik ve Northeastern Universitesinden MBA diplomaları olan Taşpınar 1991 yılında Certified Project Management Professional ( PMP ) ve 1999 yilinda PMI’in Kayıtlı Egitim Sunucusu anlamına gelen Registered Education Provider ( REP ) olma hakkını kazanmıştır. Halen 2,000’u aşkın oldugu tahmin edilen Türk PMP’lerinin yarısını egitip sınava hazırlamak şerefine erişmiş olan Taşpınar ayrıca Meksikada, Güney Korede ve A.B.D. de 3,000’I aşkın PMP’ye egitim vermiş ve vermeye devam etmektedir. 

İSTANBUL PROJE YÖNETİM DERNEĞİ
Merdivenköy Mah. Dikyol Sk. No:2 Business İstanbul B Blok İç kapı No:179 Ofis No: 12 Kadıköy / İstanbul

ipyd@ipyd.org

0 850 888 95 86 / Faks:0 850 888 95 86

İstanbul Proje Yönetimi Derneği © 2018 | tüm hakları saklıdır.