Telefon
0 850 888 95 86
E-Posta
ipyd@ipyd.org
TR | ENG
Davranışsal Yaklaşımlarla Değişimi Yönetmek

Agile İlgi Grubu " Davranışsal Yaklaşımlarla Değişimi Yönetmek  "

Değerli İPYD Üyeleri ve İlgililer,

İPYD Agile İlgi Grubu etkinliğimizi 19 Ekim Salı günü, saat 20:00 - 21:00 arası, Sn. Ahmet Özcan'ın sunumuyla online olarak gerçekleştireceğiz.

Yeni bir projeye başladınız ve devreye aldığınızda insanların hayatına sağlayacağınız faydayı düşündükçe sizi o kadar mutlu ediyor ki, sabırsızlıkla o günü bekliyorsunuz. Büyük gün geldiğinde ise gerçeklerle yüzleşiyorsunuz; fayda sağlayacağı apaçık bile olsa, aslında insanların yeni bir sisteme geçişte ne kadar zorlandıklarını ve sizi bir o kadar, hatta daha fazlası, zorladıklarını görüyorsunuz. Ya da günlük iş operasyonu altında ezilirken, iş yapışımızda ufak bir iyileştirme bile yapamıyoruz, bir nevi terzi olarak kendi söküğümüzü dikmeye vakit bile bulamıyoruz. 

Peki neden? Karar almamızı ve davranışlarımızı içinde bulunduğumuz şartlar ve çevresel etkiler önemli şekilde etkiler. Bu etkinin sonucunda insanlar olarak, yanlılıklarımız ve yapmaya eğilimli  olduğumuz sistematik hatalarımız nedeniyle rasyonel olmayan kararlar alamayabilir ve bu yönde davranışlar sergileyebiliriz. 

Agile dönüşüm ve uygulamalarında insanlarla çalışırken davranış kalıplarını ve arkasında yatan  nedenleri daha iyi anlamamız, iyiye doğru gitmelerine daha etkili yardım etmemize olanak  sağlayabilir. 

Kanban’ın “insancıl bir değişim metodu” olarak adlandırdığı evrimsel değişimi arkasındaki temel yapı taşlarını anlayarak, hep birlikte nasıl hayata geçirebileceğimizi dinleyeceğiz.  

Saygılarımızla,

İstanbul Proje Yönetim Derneği (İPYD)

 
Kayıt Ol
 
Ahmet Özcan

Kurumsal iş yaşamına Garanti Bankası, Fortis Bank, Softtech (T.İş Bankası iştiraki) şirketlerinde sırasıyla iş analisti, proje yöneticisi, program yöneticisi, Agile koç ve DevOps birim yöneticisi olarak devam ettikten sonra 14 yıllık bilgi ve deneyimini paylaşma kararı aldı. 

2019’dan bu yana ACMAgile’da danışman olarak Türkiye’nin önde gelen kurumlarına, organizasyonel seviyeden takımlara, kültürel seviyeden günlük pratiklere kadar “Agile Olma” yönünde dönüşüm yönetimi konusunda değer sağlamaktadır. 

Aynı zamanda, Kanban Üniversitesi akredite Kanban eğitmeni olarak organizasyonların her seviyesinde Kanban metodunun uygulanması ve yaygınlaşması için eğitim ve koçluk vermektedir. 

Son yıllarda davranışsal yaklaşımların Agile dönüşümlere dahil edilmesi üzerine yenilikçi çalışmalarına devam etmektedir. 

 

İSTANBUL PROJE YÖNETİM DERNEĞİ
Merdivenköy Mah. Dikyol Sk. No:2 Business İstanbul B Blok İç kapı No:179 Ofis No: 12 Kadıköy / İstanbul

ipyd@ipyd.org

0 850 888 95 86 / Faks:0 850 888 95 86

İstanbul Proje Yönetimi Derneği © 2018 | tüm hakları saklıdır.