Bilgiler al�n�yor...

Cenk Tolga ÇIĞGIN
Cenk Tolga ÇIĞGIN

 Kariyerine 1998 yılında Proje Mühendisi olarak başlayan Cenk Tolga Çığgın, 2001 – 2007 yılları arasında başta enerji üretim, petrokimya ve demir – çelik sektörlerinde faaliyet gösteren Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşları olmak üzere çeşitli endüstriyel tesislerin modernizasyon projelerinde Proje Koordinatörü ve Proje Yöneticisi o

Kariyerine 1998 yılında Proje Mühendisi olarak başlayan Cenk Tolga Çığgın, 2001 – 2007 yılları arasında başta enerji üretim, petrokimya ve demir – çelik sektörlerinde faaliyet gösteren Türkiye'nin önde gelen sanayi kuruluşları olmak üzere çeşitli endüstriyel tesislerin modernizasyon projelerinde Proje Koordinatörü ve Proje Yöneticisi olarak çalışmıştır. 2007 – 2010 yılları arasında TÜBİTAK destekli uluslararası Ar-Ge projelerinde Proje Yöneticisi olarak görev almıştır. Halen Hitachi ABB Power Grids şirketinde Mühendislik Müdürü olarak çalışmaktadır. Proje Yönetimi’nin yanı sıra Proses Yönetimi, Kalite Yönetimi, Tasarım Yönetimi ve AR-GE Yönetimi konularında çalışmalar yürütmektedir.

2008 yılından beri İPYD – İstanbul Proje Yönetim Derneği üyesi olan Cenk Tolga Çığgın, 2012-2014 döneminde derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmıştır. Başta Dinamikler Uluslararası Proje Yönetimi Kongresi olmak üzere derneğin farklı projelerinde gönüllü olarak yer almaktadır. Dinamikler 2010 kongresinde Proje Ekip Üyesi olarak başlayan gönüllülük faaliyetleri, Dinamikler 2011 kongresinde Proje Yöneticisi Yardımcısı ve Dinamikler 2012 kongresinde Proje Yöneticisi olarak devam etmiştir. Halen  Dinamikler Uluslararası Proje Yönetimi Kongrelerinde gönüllü olarak görev almaktadır.   


Makine Mühendisliği alanında Lisans ve Yüksek Lisans derecelerine sahip olan Cenk Tolga ÇIĞGIN, İstanbul Proje Yönetim Derneği üyeliği dışında TMMOB Makine Mühendisleri Odası üyesidir.