Cenk Tolga Çığgın, Başkan

Cenk Tolga Çığgın

 Cenk Tolga ÇIĞGIN

Yüksek Makine Mühendisi

Kariyerine 1998 yılında Proje Mühendisi olarak başlayan Cenk Tolga Çığgın, 2001 – 2007 yılları arasında başta enerji üretim, petrokimya ve demir – çelik sektörlerinde faaliyet gösteren Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşları olmak üzere çeşitli endüstriyel tesislerin modernizasyon projelerinde Proje Koordinatörü ve Proje Yöneticisi olarak çalışmıştır. 2007 – 2010 yılları arasında TÜBİTAK destekli uluslararası Ar-Ge projelerinde Proje Yöneticisi olarak görev almıştır. Halen ABB Elektrik Sanayi A.Ş.’de Tasarım Müdürü olarak çalışmaktadır. Proje Yönetimi’nin yanı sıra Proses Yönetimi, Kalite Yönetimi, Tasarım Yönetimi ve AR-GE Yönetimi konularında çalışmalar yürütmektedir.

2008 yılından beri İPYD – İstanbul Proje Yönetim Derneği üyesi olan Cenk Tolga Çığgın, bu Sivil Toplum Kuruluşunda farklı projelerde gönüllü olarak yer almasının yanı sıra, Dinamikler 2010 kongresinde Proje Ekip Üyesi, Dinamikler 2011 kongresinde Proje Yöneticisi Yardımcısı ve Dinamikler 2012 kongresinde Proje Yöneticisi olarak görev almıştır. 2012 – 2014 yılları arasında derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmıştır. Halen, İstanbul Proje Yönetim Derneği, Yönetim Kurulu ve Danışma Kurulu üyesidir. 

Makine Mühendisliği alanında Lisans ve Yüksek Lisans derecelerine ek olarak 6 Sigma Yeşil Kuşak ve Entegre Yönetim Sistemi İç Denetçi sertifikalarına sahip olan Cenk Tolga ÇIĞGIN, İstanbul Proje Yönetim Derneği üyeliği dışında TMMOB Makine Mühendisleri Odası üyesidir.