Murat Tolga Özdemir, PMP, Başkan

Murat Tolga Özdemir

M.Tolga ÖZDEMİR, PMP 

1998 Adana-Ceyhan depremi ve 1999 Marmara depremleri sonrası proje mühendisi olarak çalışarak kamu ve özel sektöre ait çok sayıda mevcut binanın yapısal değerlendirme ve yapısal güçlendirme çalışmalarında yer almıştır. Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşları için inşa edilen çeşitli sayıda üretim tesislerinin inşaat projelerinde önce saha mühendisi sonra proje yöneticisi olarak görev almıştır. Tecrübe edindiği söz konusu inşaat projelerinde; tasarım yönetimi, inşaat yönetimi, proje yönetimi, prefabrik metal bina inşaatı, master plan, değer mühendisliği, inşaat hukuku, ekolojik binalar konularında çalışmıştır.

Halen, Siemens Gayrimenkul Yönetim Bölümünde inşaat proje yöneticisi olarak çalışmaktadır. Siemens Gebze Tesisleri projesi, Amerikan Yeşil Bina Konseyi tarafından verilen LEED Gold Yeşil Bina Sertifikasını Türkiye’de ilk defa almaya hak kazanan yapı olmuştur.

Yeşil binalar ve ofislerin tasarımı ve inşaatı uzmanlığını ifade eden ve Amerikan Yeşil Bina Sertifikasyon Enstitüsü tarafından verilen LEED AP BD&C ve LEED AP ID&C sertifikalarına sahiptir.

Proje yönetiminde uzmanlığı ifade eden ve Amerikan Proje Yönetim Enstitüsü tarafından verilen PMP (Project Management Professional) ünvanına sahiptir.

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği lisans ve Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği yüksek lisans mezunudur. 2011 Dinamikler Proje Yöneticisi, İPYD 2011-2012 Yönetim Kurulu Başkanı ve Amerika İnşaat Yöneticileri Birliği (CMAA) ve Amerika Proje Yönetim Enstitüsü (PMI) üyesidir.