İNŞAAT SEKTÖRÜNDE ÇEVİK DÖNÜŞÜM ETKİNLİĞİ

17.10.2017

 

TÜİK verileri incelendiğinde; 2007-2008 krizine kadar diğer sektörlere yakın “emek / verimlilik” oranına sahip olan İnşaat Sektörü verimliliğinin, krizde her sektör gibi düşüş eğilimine girdiği, kriz sonrası diğer sektörler; gelişen teknoloji, modern yönetim yaklaşımları ve inovasyonla tekrar yükseliş eğilimine geçmeyi başarırken, inşaat sektöründe bu dramatik düşüşün; bütün teknolojik gelişmelere, bilgi düzeyinin artmasına rağmen kalıcı bir hal aldığı görülüyor.
 
Dünyadaki genel trendlere bakıldığında hız çağında oyunun kurallarının sürekli değiştiği ve bu değişkenliğin sürekli artacağı görülüyor. Buna ayak uyduramayan köklü firmalar / sektörler yok oluyor.
 
"Değişken Dünyada Proje Yönetimi"ni başaranlarsa sürdürülebilir başarıyı yakalıyor.
 
İSTANBUL PROJE YÖNETİM DERNEĞİ ve AGILE TURKEY olarak İnşaat Sektöründe de farklı bir bakış açısı ile çok önemli katma değer sağlanabileceğine inanıyoruz. Bu nedenle bir dizi etkinlik, makale, seminer ve eğitimden oluşan bir proje başlatıyoruz.
 
Projenin çıkış noktasını anlatan blog yazısına İPYD blog sayfasındaki
İNŞAAT SEKTÖRÜNDE ÇEVİK DÖNÜŞÜM -01 blog yazısından ulaşabilirsiniz.

Bu serinin ilk etkinliğini 17 Ekim günü saat 14:00-17:00 arasında düzenliyoruz.
 
Proje Yönetiminin; sadece bir kişinin, bir departmanın ya da bir kurumun işi olmadığı bilinci ve başarılı proje için bütün paydaşların ve ekibin aynı bakış açısına sahip olması gerektiği inancı ile; etkinliğimize
 
-- yatırımcı,
-- tasarımcı,
-- tedarikçi
-- uygulamacı ve
-- proje yönetim firması olmak üzere her paydaştan her departmandan çalışanı davet ediyoruz.
 
Etkinliğimiz çevik proje yönetim bakış açısı konusunda sunum, sahadan uygulama örnekleri ve diğer sektörlerde dönüşüm sürecinde yaşanmışlıklar konusunda soru cevaplar şeklinde gelişecektir.
 
Etkinlik sunum ekibi:
 
 
Kayıt ve katılım için takip eden bağlantıyı ziyaret etmenizi rica ederiz: http://bit.ly/2xvbvsP

Saygılarımızla, 
İstanbul Proje Yönetim Derneği